סמינר לאחים ואחיות כפר הנופש אולגה

במסגרת הרחבת הקשר עם האחים והאחיות ומתן מענה לצורכיהם קיימנו סמינר לאחים ואחיות בכפר הנופש על הים בגבעת אולגה.

הסמינר, המפגש, הביחד של האחים מסמל יותר מכל את השותפות, ההשתייכות ואחוות האחים, והוא מתקיים בשיתוף פעולה עם מחלקת נפגעים בצה"ל והאגודה למען החייל. 

ביום הראשון קיימנו מפגש פתיחה עם כל החברים, ברכות עדכונים וכן תכנית אמנותית שכללה סטנדאפ של צחי חזן.

היום השני של הסמינר החל בצעדת בוקר ברצועת החוף המדהימה של גבעת אולגה בחדרה. מיד לאחר ארוחת הבוקר פתחנו בהרצאה: "יומן מסע" של ד"ר אבלין - משמעות ותקווה". לאחר מכן התחלקו המשתתפים לקבוצות בסדנאות השונות:

ביודאנסה - סדנת תנועה המשלבת תנועה מוסיקה, ריקוד ומפגשים אותנטיים של אדם עם עצמו.

קולאז הנשמה - סדנה יצירתית - כלי עצמתי ליצירת שינוי פנימי ופיתוח מודעות אישית יצירתיות ותקשורת בין אישית.

פוטותרפיה - מסע אישי, רגשי, שבו נעשה שימוש במצלמה ככלי טיפולי, תקשורתי ככלי ביטוי מעצים.

שיח אחים - התמודדות לאחר האובדן - מפגש ושיח בדרך חווייתית משולב כלים של דמיון מודרך, קלפי NLP ושיח אנושי ואותנטי בדרך יצירתית ובעיקר נוכחות הדדית, הקשבה וחיבור אישי עמוק.

ביום השלישי של הסמינר, בוקר שבת היה מחמם ומרחיב את הלב לראות בחדר האוכל קבוצות קבוצות של חברים שחזרו מבית הכנסת ועושים קידוש ומחמם את הלב לשמוע את השירה של שבת. מוקדם בבוקר גם הגיע אלי בן שם יושב ראש הארגון לפגוש את החברים, לשוחח, לשמוע ולקחת חלק. המפגשים הבלתי אמצעיים עם החברים חשובים, כדי לפגוש את חברי הארגון במיוחד בהזדמנויות האלו היותר שמחות ולא רק בטקסים.

הסמינר ותכניו עוסקים בהעצמה, בבחירה בחיים, בשילוב ובעיבוד של האובדן לצד הצמיחה ומתן משמעות, התקווה לצד הכאב, הגעגוע והלגיטמציה לקשיים עימם מתמודדים האחים בעקבות האובדן. לצידם בין לבין הפוגות עם תכנים אמנותיים, עם מפגש חברים - הביחד שעושה כל כך טוב.

בסיום הסימנר התקיים מפגש סיכום, ואנו תקוה שלמרות הקושי הנפשי להתמודד עם הזיכרונות והכאב והגעגוע יצאו האחים מחוזקים ועם ארגז כלים שיעזור להם להתמודד טוב יותר ולנתב את חייהם לאחר האסון שפקד אותם לנתיב של צמיחה ועשייה ויעניק להם חוסן נפשי.

תודה מיוחדת לפרידה שנידרמן יושבת ראש ועדת אחים ושותפה בצוות ולכל שאר השותפים בצוות להפקת הסמינר החשוב הזה ותכניו.