סניף יד לבנים קרית חיים פעילות הנצחה ומורשת

במסגרת פעילויות בתחום הנצחה והנחלת מורשת קיים סניף יד לבנים קרית חיים בראשותו של רמי זילברשטיין פעילות שיזמה סטלה שדות, מי שניהלה עד לא מזמן את בית יד לבנים קרית חיים והובילה את נושא המורשת בסניף בהיקף מרשים וכיום פרשה ומתנדבת בארגון בוועדת הנצחה ומורשת. יחד איתה לקחו חלק בארגון טליה מהעירייה, מתנדבות הסניף, שושי גבע וסימה יפרח חברות הוועד.

בפעילות הזו מגיעים בצורה מסודרת וקבועה לבית יד לבנים בקריית חיים מאות רבות של תלמידי כיתות ה' מכל בתי הספר, כל כתה בתורה. ביום פעילות כזה מגיעים הילדים לבית יד לבנים, מתחלקים לשלוש קבוצות ועוברים בשלוש תחנות. התחנה הראשונה בחדר ההנצחה, התלמידים מקבלים הסבר בהתאם לרמה וליכולת שלהם להבין לספוג ולהכיל ולאחר מכן כל ילד מקבל עבודה על חלל.
תחנה שנייה, הילדים מקבלים הסבר, סקירה על רחובות בקריה שמסמלים אירועים ואישים הקשורים לסיפור התקומה שלנו למורשת שלנו.
תחנה שלישית מציגה את סיפור שיירת יחיעם שהשנה נציין 70 שנה בטקס אזכרה לשיירת יחיעם, סיפורה הידוע של שיירת האספקה של חטיבת כרמלי במלחמת העצמאות שיצאה מנהריה לקיבוץ יחיעם, נקלעה למארב והותקפה קשות על ידי כנופיות וכפריים ערבים סמוך לכברי. בהתקפה על השיירה נהרגו 46 אנשים מהם 18 מקרית חיים.

היה זה אחד האירועים הקשים שידענו במהלך מלחמת העצמאות. מרגש עד מאוד היה לראות את הילדים הצעירים הללו יושבים ,עובדים מתרגשים, מזדהים ומקשיבים בקשב רב לדברים ולהסברים.
אלו ילדים שלא נולדו עדיין בתקופה הזו ועלינו לחנך להטמיע את נושא המורשת וסיפור התקומה שלנו כעם כמדינה, כבר מגיל צעיר (כל גיל ומה שמתאים לו) כדי ליצור חיבור, מחויבות והזדהות של הדור הצעיר עם המדינה שלנו, ולעודד אותם לאהבת הארץ שכה רבים וטובים נתנו את חייהם עבורה.

שייך לסניף