ערב לזכרם של חללי מערכות ישראל בני העיר רמלה

הערב קיים סניף יד לבנים רמלה טקס מרגש לזכרם של נופלי העיר רמלה שנפלו בחודשים: תמוז, אב, אלול, תשרי, חשון וכסלו. הטקס התקיים בבית הכנסת "היכל הבנים" ההשתתפות המשפחות היקרות. כבדו בנוכחותם ראש העיר מיכאל וידל, יו"ר הסניף סימו אברהמי, רב העיר הרב מדויל.

" כי מידי דברי בו זכור אזכרנו עוד..."

הערב המרגש בהפקת תיכון "אורט לילנטל רמלה" בהנחייתה של סגנית מנהלת התיכון גילה רוזנטל שרגשה את המשפחות כאשר שיתפה בזיכרון אישי שלה עת מספר ימים לאחר לידת ביתה שמעה בחדשות דווח ובו הוזכר שמו של תלמיד שלה, חייל שנהרג בהתקלות עם מחבלים. צעקה חדה פלחה את גרונה, רגע שכל הזמן חששה ממנו הגיע, רגע שלעולם לא תשכח ולעולם יהיה צרוב בזיכרונה.

הערב כלל ברכות, שירים, קטעי קריאה ממכתבי נופלים, הקראת שמות הנופלים ובסיום שירת התקווה. סיימו יו"ר הסניף בסיום הערב הודה בהתרגשות רבה בשמו ובשם המשפחות , לתלמידים על הפקת טקס מרשים ומיוחד על נחת שגרמו למשפחות בצורה המעוררת כבוד שהעבירו את התכנים, על מקצועיות וכישרונות בביצוע השירים באופן שהכי מכבד את הבנים והבנות, לא נשארה עין יבשה בקהל.

הערב היה ערב שמכבד את זכרם של הבנים, ערב המקרב את בני הנוער וגורם למעורבות התלמידים, מאחד אותם עם הזיכרון וההנצחה ומבטא כבוד לנופלים. החינוך למורשת הוא סלע קיומנו, ללא השקעה בנושא מורשת מגיל צעיר יהיה קשה להשלים את הפער הערכי מאוחר יותר ובעזרתו יבינו ויפנימו בני הנוער את המשפט: "במותם צוו לנו חיים". בפעילות הזו עם בני הנוער אנו משמרים ומנציחים את זיכרון יקירנו ומפתחים רגישות ומודעות של בני הנוער למשפחות השכולות המקבלות חזרה תמיכה, עידוד הזדהות והוקרה.

 

שייך לסניף