ערב מורשת לזכרו של סמ"ר בן בורנשטיין ז"ל, סניף יד לבנים כפר סבא

בסניף כפר שבא קיימו ערב מורשת זו השנה ה17 לזכרו של סמ"ר בן בורנשטיין ז"ל, בנה של פנינה בורנשטיין מנהלת הסניף, המובילה יחד עם חברי ועד הסניף את נושא ההנצחה והנחלת מורשת הבנים.

הערב התקיים באודיטוריום ספיר בכפר סבא בהשתתפותם של 300 תלמידי שכבת כיתה ח' בחטיבת הביניים שז"ר.

הערב המרגש נפתח בקטע נגינה על נבל, לאחריו הוקרן סרט הפותח צוהר לעולמו של בן, מי הוא היה ותחנות חייו. ושוב, גם כאן כמו בכל פעם שרואים סרטים של היקירים הלב נחמץ ואי אפשר להפסיק לתהות מה היה אילו, לאן היו מגיעים, מה היו עושים בחייהם. אחד אחד תחושה של החמצה גדולה והבטחה שלא מומשה.

עוד התקיים חידון בסימן 70 שנה למדינה במסגרת לימודי של"ח שמטרתם לחוות ולחקור את השטח וללמוד בדרך חווייתית ומוחשית את סיפור המדינה, כאשר הכוונה לטפח את דור העתיד, את דור המנהיגות העתידי.

בערב השתתף מי שהיה מפקדו של בן במהלך שרותו בגדוד רותם בגבעתי ומשמש היום כמח"ט חברון אל"מ איציק כהן שבחר השנה בדבריו לדבר על בן דרך ערך שייחד אותו - ערך "הענווה" ערך שמועבר בהדרכות למפקדי וקציני צהל, ערך שהרעיון מאחוריו לראות את הכלל ולא את האישי.

חלקו השני של הערב היה החידון והאווירה הקשה משהו והטעונה של החלק הראשון התחלפה במהרה לאווירה של עליצות התלמידים שהלב מתפוצץ מגאווה למראה הידע הרב והבקיאות שהפגינו.

חלקו האחרון של הערב היה בסימן מורשת גבעתי, הוקרן סרט על היחידה שרק מלשמוע את התלמידים מסביבי היה ברור שמעורר ומעודד לשרות קרבי מיטבי וערכי.

פנינה בסיום הערב בדבריה ספרה שלמרות הקושי הרב לפני ובמהלך הערב חוותה תחושה מנחמת משום שהצליחה לשמר את הזיכרון ולהחיותו בלבבות. הערב הציג את הווייתו של בן, את הערכים עליהם גדל, אהבת האדם, אהבת הארץ, חברות, רעות ונתינה.

חימם את הלב לראות אולם גדוש בבני נוער שמסמלים את התקווה לעתיד טוב יותר.

שייך לסניף