בשביל הבנים הדרוזים

בשביל הבנים הוא הארוע השנתי להנצחת 428 לוחמים, חללי העדה הדרוזית שנפלו במערכות ישראל זו השנה השביעית והוא כולל ריצה, רכיבה וצעידה בשביל הבנים, העובר בנוף המרהיב של הכרמל, דרך הכפרים הדרוזים ועד למתחם קבר יתרו.

ארוע זה מביע הזדהות והוקרה למשפחות הנופלים, כבוד לזכרם של חללי העדה הדרוזית באמצעות מסר של אחדות ואחווה ובעיקר ארוע מחבר בין אזרחי מדינת ישראל לחיילים, לעדה הדרוזית ומבטא יותר מכל את ברית החיים ביננו.

הארוע הינו חלק מאירועי ההנצחה רבים המתקיימים ברחבי הארץ לזכרם של בנינו ובנותינו חללי מערכות ישראל והוא מהווה ביטוי שלנו לבחירה בחיים ובדורות הבאים.

 

פעילויות הספורט שהתקיימו כאן היום מהוות הנצחה פעילה ומוקד משיכה לבני נוער, תלמידים חיילים משפחות והציבור כולו

שבחרו להנציח בדרך ייחודית את בנינו ובנותינו אשר ציוו לנו את החיים בצד השכול.

מפעל הנצחה זה חשוב לשימור הזיכרון והנחלת המורשת.

אורחים רבים, אישי ציבור, מפקדים, אלפי חיילים, בני נוער אזרחים ומנהיגי העדה כבדו את הארוע ובעיני נוכחותם הינה ביטוי הולם ומכובד לזכרם של הבנים ומבטא הוקרה למשפחותיהם.

זהו בוקר מרגש הן עבור המשפחות והן עבור המשתתפים והזוכים.

 

הפעילויות שהתקיימו כאן היום מנציחות את זכרם ומורשתם של הבנים והערכים עליהם התחנכו ואת אהבתם וגאוותם לארצנו שכן המאבק על תקומת הארץ הזאת לא חדל מאז יום הקמתה של המדינה.

מאבק שגובה מחיר יקר.

עלינו ליצור חיבור, מחויבות והזדהות של הדור הצעיר עם המדינה שלנו ולעודד אותם לאהבת הארץ שרבים וטובים נתנו חייהם עבורה שכן אין לנו ארץ אחרת.

שייך לסניף