הענקת אלבומי הנצחה בסניף יד לבנים יבנה

סניף יד לבנים יבנה בראשותה של אורלי חולי יחד עם חברי הועד קיים אירוע מרגש של הענקת אלבומי הנצחה למשפחות הנופלים.

השתתפו בטקס בני המשפחות, תלמידים, פרחי הוראה מורים ומחנכים.

בירכו את המשפחות: רות שרעבי - ראש מנהל חינוך רות שרעבי, אורית גור כהן - מנהלת קרית החינוך "גינזבורג", אורלי חולי - יו"ר הסניף ודר' אדיר זלצר - מנהל פרויקט ההנצחה הארצי .

בפרויקט הייחודי הזה מלווים סטודנטים להוראה תלמידי תיכון בהכנת אלבומי הנצחה אישיים לנופלים, אלבומים הכוללים סיפורים, תמונות וזיכרונות של הנופלים.

מעבר להנצחת הנופלים שכולנו מחויבים לזכור ולהנחיל את מורשתם, פרויקט זה מבטא את ההערכה וההוקרה הגדולה למשפחות, מחבר את התלמידים  למדינה, יוצר מחויבות והזדהות, ומביא כפי שאנו עדים, לעליה במוטיבציה לגיוס בכלל ולגיוס קרבי בפרט ולשרות משמעותי.

פן נוסף חשוב של הפרויקט נוגע לסטודנטים המנחים את התלמידים. מדובר על סטודנטים לחינוך, המורים של המחר, שהופכים טובים יותר, ערכיים יותר ואיכותיים יותר לאחר שהשתתפו במיזם ההנצחה הייחודי הזה.

אנו עדים לקושי רב של בני המשפחות לשוב אל נבכי העבר והזיכרונות של הבנים בשל הגעגוע והחוסר האין סופיים ואנו עדים לחששות של התלמידים בתחילת התהליך לקראת המפגש עם המשפחות, אולם למרות כל זאת נוצר חיבור מופלא למשפחות ואת התוצאה חווינו היום באירוע הוקרה ייחודי בו הוענקו האלבומים למשפחות על ידי התלמידים והסטודנטים אשר נטלו חלק בפרויקט "בני נוער זוכרים ומנציחים" למשפחות הנופלים.

בתוכנית להנצחה חללי מערכות ישראל לוקחים חלק כל המכללות לחינוך בארץ.

רחל לניאדו, מנכ"לית ארגון יד לבנים: "אני רואה ביוזמה זו שיתוף פעולה בין הקהילה לארגון יד לבנים יוזמה שאנו מרחיבים אותה לכל סניפי הארגון".

שייך לסניף