הקדש ע"י ניקולא באומן לאחים שכולים

ניקולא באומן ז"ל יהודי תושב צרפת הוריש את רכושו לטובת הקמת קרן סיוע ותמיכה למשפחות השכולות. העיזבון שהשאיר יועבר לתמיכה באחים שכולים.

בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל תשנ"ט, התקבלו באפוטרופוס הכללי כספים מעיזבון המנוח ניקולא באומן ז"ל, יהודי תושב צרפת אשר הותיר את עזבונו העצום למדינת ישראל לטובת תמיכה במשפחות שכולות.

נאמני ההקדש, יו"ר קק"ל דניאל עטר והאפוטרופוסה הכללית עו"ד סיגל יעקבי, המשמשים יחדיו נאמנים בקרן באומן על שם המנוח, החליטו לייעד את הכספים לתמיכה באחים שכולים של חללי צה"ל זאת בהתאם להוראות המצווה.

העיזבון יחולק לאורך מספר שנים. תחילת חלוקת הכספים תחל בשנת 2020. בהתאם להמלצות המשותפות שהונחו לפני ההקדש על ידי ארגון יד לבנים קבעו האפוטרופוסה הכללית והנהלת קק"ל כי ההקדש יעניק לאחים השכולים:

השלמת מלגת לימודים בכל המקרים בהם האח השכול זכאי לקבל, באמצעות הוריו, מלגת לימודים של 40% מהמדינה.

עוד נקבע כי ההקדש יתמוך בפרוייקט חונכות פר"ח לאחים שכולים בגילאי 6-17 ובקיום מחנות עוצמה לנוער שכול בגילאי 11-16.

יו״ר קק״ל, דניאל עטר:

״מתוקף תפקידנו כנאמני ההקדש בקרן באומן, שנועדה לסייע לאחים שכולים יש לנו את ההזדמנות לפעול למען אלו שאיבדו את אחיהם ואחיותיהם שנפלו בהגנה על מדינת ישראל. התרומה האדירה של ניקולא באומן ז"ל היא תזכורת נוספת לקשר האיתן שיש לנו עם יהודי התפוצות, ובימים אלו אנו עדים שוב לחשיבות ההדדית של הקשר הזה נוכח מתקפות השנאה האכזריות נגד יהודים ברחבי העולם''.

להורדת טופס

 

Printer Friendly, PDF & Email