פרויקט "קהילה זוכרת – יצירות מאירות" 2019

זו השנה השישית, שבה מתבצע הפרויקט הייחודי והמרגש: "קהילה זוכרת – יצירות מאירות" על ידי ועד יד לבנים כפר סבא ואגף התרבות בעירייה. 

באמצעות הפרויקט מאירה קהילת העיר כפר סבא את זיכרון בניה ובנותיה בתהליך מורכב המתמשך כחצי שנה בו מעורבים משפחות שכולות ואמנים. 

השנה הונצחו 19 חללים שנפלו החל ממלחמת העצמאות ועד עתה וכארבעים אמנים, במגוון תחומי אמנות.

עד כה השתתפו בפרויקט יותר משבעים משפחות שכולות ויותר ממאה וארבעים אמנים בתחומי יצירה שונים: ציירים, פסלים, צלמים, כותבים, עורכי סרטים, מלחינים ומבצעים. האמנים ברובם בוגרים, אך בכל שנה משתתפים גם בני נוער מהתיכונים גלילי וכצנלסון בכפר סבא.

ההתרגשות הרבה האוחזת במשפחות והן באמנים מורגשת לאורך כל התהליך. ההוכחה לכך היא שיש אמנים המוכנים לקחת שוב בפרויקט בשנה שלאחר מכן. פרויקט זה שהינו פרי היוזמה של ועד יד לבנים כפר סבא, נפוץ כבר בלא מעט רשויות בארץ, ואנו מברכים על כך.

בכל מקום הפרויקט מיושם בצורה שונה, המותאמת לרוח המקום.

בערב פתיחת התערוכה בכפר סבא השנה גדש קהל רב את האולם וצפה בתוצרים של התהליך המורכב שעברו המשפחות השכולות והאמנים.

על הבמה הוצגו כל היצירות והשירים שנכתבו והולחנו במיוחד לפרויקט זה. ההתרגשות בקהל הייתה רבה מאד.

מאחורי כל יצירה נוצר זיכרון וסיפור מרתק על החייל/ החיילת שנפל/ה.

כל משפחה פתחה את ליבה ואת ביתה בפני אמן אחד או שניים ותיארה את דמותו של החלל.

כל אמן התמודד בדרך שונה עם סיפור החיים שנקטע לפתע ויצר יצירה מוארת ומיוחדת.

גם השנה במסגרת הפרויקט התקיים שיח גלריה מעניין במהלך התערוכה, בו הוצגו הסיפורים המיוחדים מפי האמנים והמשפחות על התהליך שנרקם ביניהם, כולל התובנות והתחושות שהאמנים יצקו ביצירתם.

תודה גדולה ומיוחדת לחנה גרנות הרוח החיה של הפרויקט, מי שמלווה ומסייעת לנו לקיים את הפרויקט בסניפי הארגון ולפנינה יו"ר הסניף יחד עם חברי הועד ולכל השותפים בפרויקט ישר כוח!

שייך לסניף