שיתוף עם עם מיזם מפרשים למען חברי יד לבנים

אנו שמחים להזמין אתכם לקחת חלק בפעילות חדשנית וחוויתית בשיתוף מיזם 'מפרשים', ובליווי מועדון השייט 'דרך הים' בהרצליה.

התוכנית פועלת תחת עמותת 'טופז' (ע.ר) ומתקיימת בספינה ייחודית, שהובאה לארץ מהולנד לטובת פעילות חברתית וטיפולית. הפעילות בספינה מאפשרת פיתוח החוסן האישי וכישורי החיים בעקבות אובדן וטראומה, באווירה נינוחה, מקבלת וחופשית.

התכנית כוללת הפלגות לאורך השנה, תפעול הספינה לצד סקיפר מיומן, אנשי צוות ומנחים מקצועיים מעולם הטיפול. במהלך ההפלגות מתנסים בתפעול והשטת הספינה, מתוך אמונה שההתנסויות על הספינה יתורגמו לתובנות ושינויים ב"חיים האמיתיים". נשוחח, נחווה את הים על כל מרכיביו, וכן את הקשר הייחודי שייווצר בין חברי הקבוצה.

הפעילות בים על סערותיו ומימיו השקטים, מזמנת לנו התבוננות אישית וקבוצתית על המתרחש, ומקבילה פעמים רבות למציאות החיים (יותר מכל טיפול אחר). הרמת המפרשים בספינה, למשל, מסמלת את הרמת "המפרשים הפנימיים" שבנו, את ההתמודדות עם הקושי, ההתגברות והבחירה בחיים לאחר אבדן. הניווט והאחיזה בהגה מסמלים את היכולת להשיב את השליטה לחיינו בתוך המציאות הקשה. טלטלות וסערות הים, מהדהדות את טלטלות החיים, המשבר שחווינו כולנו, את תחושת הכאב. היכולת שלנו להתגבר על הטלטלות בספינה ולהשיטה בבטחה תשפר את תחושת הבטחון ותהווה חוויה מעצימה ומחזקת.

חברי ארגון,הורים ואחים שכולים מוזמנים להרשם ולקחת חלק בחוויה, ללא עלות כספית, במימון מלא של ארגון יד לבנים. קבוצות יפתחו לפי דרישה וכמות נרשמים. הרישום יעשה בארגון דרך המייל המופיע בהמשך.

הקורס יהיה ביום שישי אחת לשבועיים במשך 4 שעות לאורך כל השנה. למי מכם ש"יתאהבו" בים ובשיט, תהיה אפשרות להמשיך ל-10 מפגשים נוספים, לטובת הוצאת רשיון סקיפר בין לאומי.

בואו להפליג עמנו! לפרטים נוספים והרשמה office@yadlabanim.org.il

ניתן להתרשם מפעילות מפרשים באתר האינטרנט של מפרשים וכן בעמוד הפייסבוק של המיזם.

הנכם מוזמנים לבוא לקחת חלק בחוויה.

Printer Friendly, PDF & Email